Ze zážitků medžugorských poutníků

13.12.2014 14:13

Carla Nicolini přijíždí z Itálie již dlouhou řadu roků. Je učitelka a ředitelka školy. Do Medžugorje poprvé přijela v roce 1986, ale na tehdejší zážitky brzy zapomněla. Podruhé přijela v roce 1999, a od té doby navštívila Medžugorje již 30 krát.  „To je mockrát - vypráví - již na počátku jsem viděla, co je to Medžugorje. Pochopila jsem, že je ve mně veliká touha poznat Pannu Marii co nejvíce. Panna Maria je tady silně přítomná. To mi pomohlo pochopit, kdo jsem já. A v roce 2010 jsem dokončila zasvěcení svého života. Od té doby začala překrásná, pevná cesta, cesta radosti,  přes všechny teškosti a kříže, kterých nebylo málo. Medžugorje mi pomohlo naučit se chodit s křížem, být u kříže. Řeč je o jednom zcela proměněném životě. Musím říci, že první rok mého zasvěceného života byl plný darů v naší farnosti. Do naší farnosti přišlo jedno řeholní společenství, kněží, kteří žijí mariánským způsobem života, kteří konkretizovali medžugorskou spiritualitu tam, kde žiji. To byl neobyčejný dar, něco co jsme si přáli, ale nemysleli jsme si, že by to bylo možné. A viděla jsem, že se mi Panna Marija jejich způsobem života velmi přiblížila. Panna Maria připravovala ještě jeden větší projekt, a to je neustálá eucharistická adorace. To vše se uskutečnilo díky těm kněžím, kteří zde působili”. - řekla Carla.

(www.medjugorje.hr)