Zakladatel Mary's Meals Magnus MacFarlane-Barrow prosí o modlitby za lid Etiopie

21.09.2022 15:18

Pouť rodiny Mary's Meals v Medžugorji

Od roku 2017 konají členové rodiny Mary's Meals (Mariiných jídel) pravidelně každým rokem děkovné modlitební setkání v Medžugorji ve kterém jsou kořeny této dobročinné organizace.

Tak je tomu i letos. Mary's Meals vybízejí, aby se všichni, kteří chtějí, připojili svými modlitbami k jejich modlitbám za další požehnanou práci této mezinárodní organizace, která sytí momentálně více než 2,2 miliony školní mládeže.

-----------

Medžugorský poutník, světoznámý zakladatel Mary's Meals Magnus MacFarlane-Barrow.

K této výzvě k připojení se k modlitbám za činnost Mary's Meals připojuje ještě zvláštní úmysl. Magnus vyprovokován dopisem, který nedávno dostal od svých mnohaletých spolupracovníků v Tigrau, který popisuje hrůzy války - jako je znásilňování a zabíjení dětí – vyzývá celý svět, aby se postavil za národ Etiopie.

„Od listopadu 2020 jsou zprávy našich spolupracovníků z Tigraa plné otřesných příběhů o nepředstavitelných krutostech a utrpení. Naši kolegové dávají vše ze sebe, aby za těchto hrůzostrašných podmínek ulevili v utrpení těm nejohroženějším. Pokračování bojů téměř úplně znemožňuje našim spolupracovníkům dodávky humanitární pomoci potřebným, ale nechceme uvěřit, že bychom nemohli nic dělat. Teď je okamžik, abychom pozvedli hlas a postavili se na obranu lidu Etiopie… Nemůžeme zůstat hluší k prosbám našich kolegů, abychom se za ně modlili a podpírali je. Prosím vás, abyste se ke mně připojili. Modlete se za  Etiopii. A co je velmi důležité: Situace v Etiopii ať je tématem vašich rozhovorů. Postarejte se, aby lidé věděli co se děje, protože je nepřípustné, aby to vše pokračovalo. Předložte všem, kteří mají vliv právě to, co naši spolupracovníci řekli nám – musíme ukázat, že se lidstvo může pozvednout nad nespravedlnost a ukrutnost ”, vzkazuje Magnus MacFarlane-Barrow.

Mary's Meals v Tigrau působí od roku 2017 ve spolupráci s jednou lokální organizací a před válkou tam sytili 24 320 dětí každý školní den. Od vypuknutí konfliktu jsou školy uzavřené a přístup do některých oblastí je zcela znemožněn. Ve spolupráci s našimi místními spolupracovníky se nám podařilo upravit program tak, abychom poskytovali nejnutnější pomoc tisícovkám násilně vystěhovaným rodinám vyhnaným z domovů, které nalezly svoje útočiště v uprchlických táborech v hlavním městě Mekele.