Provinciál františkánů, promluvil na závěr 31. obnovy vedoucích poutních skupin
fra Jozo Grbeš:
”Vy jste všichni průvodci a máte i velikou misi. Být v pozici vést někoho je strašně veliká misie. Být v pozici dovést někoho někam je veliké poslání. Vy jste v podobné úloze jako my františkáni – vodíte lidi! A to je veliký Boží dar. Jestli chápeme, že jsme vedeni tím či oním způsobem, jestli chápeme, že nás milost vede životem tím či oním způsobem, pak je nám snadnější chápat naší úlohu – být učedníkem. Být učedník znamená, že si nesmíš ponechat pro sebe jestli jsi něco poznal, zakusil a viděl, ale musíš se o to podělit s druhými”, prohlásil provinciál Hercegovinské františkánské provincie, fra Jozo Grbeš, který účastníky Duchovní obnovy oslovil poslední den. Mluvil o jejich povolání a o Medžugorji.
”Medžugorje v nás rozvíjí nový způsob života, život důvěry, život naslouchání a život dopouštění. Aby člověk dopustil, že ho milost, že ho Pán vede. Věřím, že většina lidí má společné, že když přijdou do Medžugorje cítí se tu jistě ve světě plném nejistot. Lidé touží po místu, čase, po lidech mezi kterými a s kterými se cítí jistě. Medžugorje je dar ticha. Tady se člověk naučí mlčet, a když se naučí mlčet potom mluví Bůh, a to velmi hluboce. Medžugorje nám říká co je v životě důležité, a to je jedna z nejdůležitějších otázek v našem životě, abychom rozlišili to co důležité je a co není. Medžugorje je hora, která je každému člověku potřebná pro setkání. My všichni musíme někam stoupat, abychom se setkali s Pánem.
A na konec Medžugorje je Panna Maria, která nás vrací na počátek. Když jsem se nedávno zeptal jedné vizionářky může-li Pannu Marii vyjádřit jedním slovem, řekla že ano a to že je láska. Pak jsem se zeptal můžeme-li my svůj život vložit do toho slova láska”, řekl fra Jozo a doporučil přítomným, aby si našli čas na ticho a rozhovor se staršími lidmi v Medžugorji, kteří jim řeknou pravdu.
Tohoto roku bude v Medžugorji mnoho lidí, vraťte je k počátkům, k originálním poselstvím, k původní lásce, a to je ono čím je Medžugorje, a tehdy Panna Maria učiní svojí láskou a milostí, že pomůže lidem – skrze ten život jaký je – dojít k Němu”, prohlásil fra Jozo Grbeš poslední den této duchovní obnovy při které byl přednášejícím medžugorský farář, fra Zvonimir Pavičić.
/ přeloženo z medjugorje.hr, výňatek /