Medžugorští farníci budou hostit účastníky poutě se zvláštními potřebami

07.02.2015 12:35

(www.medjugorje.hr)
Medžugorský farář fra Marinko Šakota, který jako host vystoupil v programu radiostanice  „Mir” Medžugorje, promluvil o plánované 4. mezinárodní pouti osob se zvláštními potřebami, která se tohoto roku bude konat v poněkud jiném termínu, od 11. do 14. června 2015 v Medžugorji. Z farního úřadu již ohlašují poutě, aby se včas mohlo rezervovat co nejvíce míst pro účastníky poutě v domovech farníků. Fra Marinko dále řekl: „Minulý rok byla pouť v říjnu, předminulá v září. Hledáme nejlepší dobu, která vyhovuje farníkům, kteří by chtěli přijmout tyto poutníky do svých domovů. Lidé sem chtějí přijet, je to pro ně něco mimořádného. I pro nás je to mimořádné, protože jsme pocítili lásku. Někdo z farníků řekl: 'My jsme přijali mnohem více než jsme dali'. Je dobré, že my farníci můžeme něco darovat, protože mnoho přijímáme v naší farnosti a opravdu jsem nesmírně šťatný, že se v naší farnosti koná tato pouť.” – řekl fra Marinko a dodal, že se farníci, kteří chtějí hostit účastníky této poutě mohou hlásit na farním úřadu. Podnětem pro organizování této poutě je mnohaleté putování sestry Rastislave Ralbovsky se společenstvím osob se zvláštními potřebami z Đakova. S. Rastislava již od r. 1997 duchovně provází osoby se zvláštními potřebami do Medžugorje. / Také cestovní agentura "Dvě Srdce" má mezi termíny poutí zařazen tento termín. Můžete se přihlašovat, chcete-li využít dopravní služby. Auto je podle možností a potřeb přistaveno až k domu.