5. festival mládeže v Paříži

15.06.2022 12:43

Od 10. do 12. června se v Paříži konalo setkání mladých v duchu medžugorského Mladifestu. Každým rokem je organizuje skupina mladých lidí, kteří jsou hluboce osloveni milostí Medžugorje.

''Tento rok jsme prožili již páté pokračování tohoto festivalu a měli jsme potěšení, že jsme mohli uvítat několik přednášejících z Francie, Itálie, ostrova Mauricius, Libanonu, Chorvatska a přirozeně i z Medžugorje. Všichni byli svědky působení Panny Marie na tomto milostiplném místě.'', sdělili  organizátoři.

Asi 400 účastníků prožilo tento festival ve veselosti a se zápalem v kostele St. Charles de Monceau v Paříži. Poděkování, písně v různých jazycích, tance, svědectví, růženec, mše svatá a adorace byly charakteristické pro tyto tři dny malého francouzského Mladifestu na krerém bylo možné touto specifickou medžugorskou spiritualitou cítit přítomnost Panny Marie.

Cílem tohoto festivalu je, jak říkají organizátoři, aby ti, kteří tam ještě nikdy nebyli zakusili milost Medžugorje a aby se v nich probudila touha přijet do Medžugorje a též povzbudit a obnovit žár těch, kteří již v Medžugorji na pouti byli, a vyzvat všechny, celou Francii, k životu podle poselství z Medžugorje, aby se stali ohnivými apoštoly Panny Marie!

(přeloženo u medjugorje.hr)